inwestycje

Dofinansowanie o wartości 4,7 milionów złotych. Czego dotyczy?

Prezydent Gdańska przeznaczyła 4,5 miliona złotych na zadania, wśród których znalazło się wspieranie sportu ale też profilaktyki uzależnień. Wśród tych działań mamy również wsparcie programu „Top Talent” a także „Z Gdańska na Igrzyska Olimpijskie”. Dokładna kwota to 4 687 500 złotych a teren realizacji tej inicjatywy będzie całe miasto. Aby móc skorzystać z tej kwoty trzeba złożyć specjalny wniosek, a do tej pory miasto zaakceptowało ich już 103.

Dofinansowanie

Miasto Gdańsk wyda 4,7 miliona złotych na wspieranie sportu a także walkę z nałogiem. Te dwie sprawy są bardzo mocno ze sobą związane. Nie da się zachować dobrego zdrowia, jeśli zżerają nas nałogi. Dlatego potrzebujemy specjalnych programów, które pomogą mieszkańcom zadbać o kondycję zarówno fizyczną, jak i intelektualną. Osobom uzależnionym bardzo często proponuje się, aby podejmowali się aktywności sportowych. Pozwoli im to zająć swój umysł i ciało, aby zredukować ich chęć do sięgnięcia po używkę. Inną alternatywą jest znalezienie sobie niegroźnej pasji takiej jak gra na instrumencie. Wiele jest osób, które potwierdzą, że z nałogu wyciągnęła ich właśnie pasja.

Walka z uzależnieniami

Jednym z celów nowego dofinansowania jest walka z uzależnieniem, albo mówiąc inaczej pomoc dla osób uzależnionych. Uzależnienia wciąż są bardzo poważnym problemem w naszym społeczeństwie i naprawdę trudno jest przywrócić dobry stan zdrowia osób, których ta choroba dopadła. Nie ma co udawać i trzeba powiedzieć wprost, że mamy tu do czynienia ze stanem chorobowym, z którego nie łatwo wyjść samodzielnie. Dlatego tak ważne jest prowadzenie zorganizowanych akcji, które mają na celu wesprzeć określone osoby. W całej Polsce istnieją specjalne ośrodki, które oferują terapię a także leczenie farmakologiczne. Istnieją też centra odwykowe, gdzie osoba uzależniona spędza z daleka od rodziny kilka miesięcy, aż całkowicie wypłucze z siebie toksyny. To ostatnie rozwiązanie może się wydać naprawdę brutalne, ale bardzo często jest to jedyna droga, aby wyjść na prostą. Choć oczywiście nie udaje się to wszystkim.