Elektryczny przystanek w Gdańsku: spotkajmy się na Targu Węglowym!

Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Gdańska, aby 7 października 2023 roku, wykorzystali sobotni dzień na wspólne świętowanie z nami! Miejsce spotkania to Targ Węglowy, gdzie od godz. 11.00 do 16.00 odbędzie się piknik rodzinny. Będzie to okazja do zapoznania się z nową, ekologiczną flotą autobusów elektrycznych MAN Lion’s City E. Przewidziane są jazdy próbne tymi „elektrycznymi lwami” oraz wiele innych interesujących atrakcji.

MAN Lion’s City E – to jest nazwa naszej nowej floty autobusów elektrycznych, która składa się z 18 pojazdów – 10 standardowych i 8 przegubowych. Te pojazdy już niebawem zaczną kursować na gdańskich liniach. Ale już teraz, w najbliższą sobotę, 7 października, będziemy mieli okazję je zobaczyć po raz pierwszy w pełnej gdańskiej kolorystyce.

Nasze nowe autobusy, dzięki zastosowaniu energii elektrycznej jako paliwa, znacząco przyczynią się do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza oraz hałasu w naszym mieście, tworząc tym samym przyjemniejsze środowisko dla jego mieszkańców.

– W Gdańsku jak najbardziej zależy nam na dobru przyszłych pokoleń. Dlatego też postanowiliśmy inwestować w tabor autobusowy, który jest przyjazny dla środowiska, czyli nisko lub zeroemisyjny – podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Od ubiegłego roku nasza flota została wzbogacona o minibusy Karsan Jest Electric, które są pierwszymi elektrycznymi pojazdami poruszającymi się po gdańskich ulicach. Teraz dołączają do nich autobusy elektryczne marki MAN. Ale to nie koniec naszych planów, już w przyszłym roku planujemy rozszerzyć naszą flotę o pojazdy napędzane zielonym wodorem.