Port Lotniczy Gdańsk wynajmuje przestrzeń firmie BBK

Do grona najemców Portu Lotniczego Gdańsk dołączyła firma BBK, znana na rynku jako właściciel marki home&you oraz Essex. Podpisanie umowy z tym podmiotem umożliwiło jej wynajęcie powierzchni biurowej o łącznym metrażu przekraczającym 3,6 tysiąca metrów kwadratowych. Przestrzeń ta znajduje się w biurowcu Alpha, będącym częścią lotniskowego projektu Airport City Gdańsk.

Zgodnie z planem realizacji prac wykończeniowych dla nowo wynajętych biur, firma BBK S.A. planuje wprowadzić się na nowe miejsce w maju 2024 roku. Umowa najmu została zawarta na okres siedmiu lat. Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, wyraził swoje zadowolenie z faktu, że tak popularna marka z Pomorza postanowiła umiejscowić swoją siedzibę właśnie w jego obiekcie. Wyróżnił to jako dowód sukcesu firmy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Firma BBK S.A. dołącza do innego najemcy – firmy Solidigm, będącej częścią światowego potentata branży elektronicznej SK Hynix, a także do biura wynajmu samochodów MiniCity. Te podmioty są już częścią projektu biurowego Airport City Gdańsk. Zawarcie umowy z BBK S.A. oznacza, że stopień skomercjalizowania budynku ACG Alpha wzrósł do prawie 80 proc.