Grand Prix PLS

Grand Prix PLS w Gdańsku. Będzie się działo

Grand Prix PLS w Gdańsku

Grand Prix PLS odbędzie się na gdańskiej plaży 29 lipca, a całe wydarzenie zakończy się 1 sierpnia. Zmierzą się tam najlepsi siatkarze TAURON ligi. W ten sposób w właśnie rozpoczną się przygotowania do zbliżającego się sezonu. Będzie to druga edycja tego turnieju, a pierwsza miała miejsce rok temu. Zasady tej ligi są nietypowe, bowiem w każdym zespole znajduje się 4 graczy. Jak się okazuje, zarówno kibice jak i zawodnicy cenią sobie ten turniej i w ubiegłym roku towarzyszyły im niezwykłe emocje. W tym roku jednak będzie można zobaczyć dwa turnieje.

Grand Prix PLS już w krótce na żywo!

Pierwszy z turniejów rozegrają kobiety, które w dniach od 29 lipca do 1 sierpnia zmierzą się w gdańsku. Przedstawiciele Trefla Gdańsk zaś zawalczą w Krakowie w dniach 5 i 8 sierpnia. W każdym z tych turniejów będzie brało udział 16 drużyn, a każdy z meczów będą grać do dwóch wygranych setów. Już niedługo będzie można obejrzeć te mecze na żywo i kibicować naszym ulubionym zawodnikom. W końcu będzie możliwość przeżywania prawdziwych sportowych emocji i cieszyć się lub smucić wraz z naszymi ulubionymi drużynami.

– Dla nas to doskonała okazja przypomnienia się kibicom na początku okresu przygotowawczego, promocję rozgrywek oraz sponsorów a także czas na dobrą zabawę i wstęp do emocji ligowych – powiedział prezes Polskiej Ligi Siatkówki, Artur Popko.

Siatkówka w Polsce

Siatkówka jest bardzo popularnym sportem w Polsce, choć niestety jest w cieniu piłki nożnej. Czy słusznie? Nasi siatkarze mają na swoich kontach naprawdę wyjątkowe sukcesy, które robią wrażenie. Docenić ich powinni nawet ci, którzy za siatkówką, albo sportem w ogóle, nie przepadają. Tacy wybitni zawodnicy jak Bartosz Kurek, Michał Kubiak czy Piotr Nowakowski, to osoby, z których powinniśmy być dumni.

Mamy też bardzo silną reprezentację Polski w piłce siatkowej mężczyzn, której sponsorem technicznym jest Adidas. Zarządza nią Polski Związek Piłki Siatkowej, którego prezesem jest obecnie Jacek Kasprzyk. W tym momencie trenerem kadry mężczyzn jest Belg Vital Heynen, zaś kobiety trenuje Jacek Nawrocki. Nasza drużyna zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 1976 roku. Do tego dochodzi trzykrotne złoto na Mistrzostwach Świata w latach 1974, 2014, 2018. W skali Europy również radzimy sobie świetnie. W 2003, 2005 i 2009 roku wróciliśmy z nich ze złotym medalem, co sprawia, że nasi siatkarze są naprawdę sprawnymi sportowcami.

Znajdzie się na pewno wiele osób, które powie, że to właśnie siatkówka powinna być naszym sportem narodowym. Jest w tym dużo sensu, gdyż sukcesy naszych siatkarzy są obiektywnie większe niż sukcesy piłkarzy. Nie oznacza to wcale, że nasi piłkarze mniej się starają czy mają mniej motywacji. Tak po prostu bywa, że nie zawsze da się być najlepszym. Do tego każdy sport ma swoje własne zasady i każdy wymaga innych umiejętności. A my nie powinniśmy się przejmować tym, co kto mówi o naszych drużynach, tylko po prostu im kibicować.