Historia pierwszego oficjalnego turnieju układania puzzli w Gdyni, organizowanego przez Trefl

W marcu tego roku nasz portal podzielił się historią grupy miłośników puzzli z Gdyni, apelującej o pomoc w zorganizowaniu pierwszego trójmiejskiego turnieju układania puzzli. Bez wahania odpowiedział na ten apel Trefl – firma z Gdyni, która już od wielu lat produkuje puzzle i zabawki. Dzięki wspólnym staraniom pasjonatów i producenta, w sobotę odbył się pierwszy oficjalny konkurs układania puzzli.

Podczas rywalizacji uczestnicy skupiali swoje umiejętności na układaniu puzzli w jak najkrótszym czasie. Rywalizacja prowadzona była w dwóch kategoriach – 500 i 1000 elementów. Mimo że układanie puzzli kojarzy się z relaksem i spokojem, emocji podczas turnieju nie brakowało.

Najlepszą w kategorii indywidualnej okazała się Natalia Jurkowlaniec, której udało się ułożyć puzzle zawierające 500 elementów w zaledwie 50 minut i 7 sekund. Drugą kategorię, polegającą na układaniu puzzli w parach, wygrały Ewelina Ryś i Anna Pałubicka-Piesik, które ukończyły zadanie w czasie 1 godziny, 40 minut i 21 sekund.

Cała idea narodziła się w głowie Joanny Woźniakiewicz z Gdyni jako sposób na spędzenie wolnego czasu, gdy jej mąż jest na morzu. Puzzle szybko stały się jej nowym hobby.

Po dwóch latach i udziale w turnieju układania puzzli w Toruniu, Joanna postanowiła znaleźć innych entuzjastów puzzli w Trójmieście. W ten sposób powstała grupa Gdynia Puzzlowa, która regularnie spotyka się w Bibliotece z Pasją w Gdyni.

– Przez długi czas zastanawiałam się, jak to zorganizować, bo myślałam, że ludzie nie będą chcieli przyjść na spotkania bez możliwości wygrywania – opowiada Joanna. – Ale pewnego dnia po prostu powiedziałam do mojego męża: „Słuchaj, zakładam grupę na Facebooku, zobaczymy co z tego wyniknie. Nawet jeśli przyjdą tylko dwie osoby, to i tak będę na plusie, bo będę mogła wyjść i ułożyć puzzle z kimś innym”. Z tych dwóch osób szybko zrobiło się dwieście – dodaje.