Podejrzany o próbę zabicia psa mężczyzna zatrzymany – grozi mu do 3 lat więzienia

Detektywi z komisariatu w Osowej zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który był podejrzewany o próbę zamordowania psa. Sprawca usłyszał formalne zarzuty związane z tym czynem. Decyzją prokuratora mężczyźnie nałożono dozór policyjny oraz nakaz nieopuszczania kraju. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

16 maja, oficerowie służby w Osowej otrzymali zgłoszenie, zgodnie z którym nieznany sprawca na skrzyżowaniu ulic Malinowej i Porzeczkowej, próbował zabić bulteriera. Właściciel prowadził psa na smyczy, kiedy nagle pojazd przejechał przez zwierzę. Niestety w wyniku tego incydentu pies odniósł urazy w postaci złamania tylnej kości piszczelowej.

Policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące przestępstwa oraz zabezpieczyli nagrania monitoringu, które udokumentowały całe zdarzenie. Śledczy z Osowej natychmiast przystąpili do działania, ustalając personalia sprawcy oraz numer rejestracyjny volkswagena transportera, którym poruszał się. W piątkowy poranek policja otrzymała informację, że poszukiwany mężczyzna porusza się ulicą Nowy Świat w samochodzie marki Audi. Funkcjonariusze udali się na miejsce i zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu braniewskiego. Podczas przeszukania zabezpieczono ponad 10 tysięcy złotych, które znaleziono przy podejrzanym. Na komisariacie mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące próby zabójstwa zwierzęcia. Prokurator skierował podejrzanego do sądu z wnioskiem o nałożenie środków zapobiegawczych, które obejmowały policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Kodeks karny za czyn usiłowania zabicia zwierzęcia przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.