Lechia Gdańsk – najdroższa drużyna w Fortuna 1 Lidze według Transfermarkt

Najnowsze dane zebrane przez specjalistyczny portal Transfermarkt sugerują, że Lechia Gdańsk jest obecnie najcenniejszym zespołem w lidze Fortuna 1. Wyceniono ją na 7,18 mln euro, co pozwoliło jej prześcignąć Wisłę Kraków – swojego głównego konkurenta w staraniach o awans do Ekstraklasy. Ta sytuacja jest wynikiem umów zawartych przez klub w ostatnim czasie. Najbardziej znaczące jest to, że jedynie jeden zawodnik, 20-letni kolumbijski napastnik Camilo Mena, ma wartość rynkową oszacowaną na 900 tys. euro.

Camilo Mena, a także prezes Lechii, Paolo Urfer, przyciągnęli uwagę fanów piłki nożnej. Nigdy wcześniej nie widziano w Gdańsku tak kosztownego gracza jak ten utalentowany kolumbijski napastnik, którego wartość rynkowa wynosi 900 tys. euro. Ten 20-latek ma na swym koncie imponującą liczbę goli, w tym te zdobyte podczas europejskich rozgrywek pucharowych: jeden gol w eliminacjach Ligi Mistrzów i dwa gole dla Valmiera FC w Lidze Konferencji. Prezes Urfer jest pełen optymizmu i przewiduje, że Camilo udowodni wszystkim swoim fanom, jak dobrym jest piłkarzem.

Począwszy od niedawna, Lechia Gdańsk zaczęła budować swoją nową drużynę. To był następstwem zmiany właściciela klubu, która miała miejsce tuż przed startem nowego sezonu. Aktualnie klub przyjmuje nowych zawodników z każdym tygodniem, co teoretycznie powinno je czynić coraz silniejszymi z każdym kolejnym meczem.

Transfermarkt niedawno ogłosił, że dzięki ostatnim transferom Lechia Gdańsk stała się najdroższym zespołem w lidze Fortuna 1. Jej wartość jest teraz wyższa niż wartość Wisły Kraków, która również inwestuje w nowych zawodników, aby powrócić do ekstraklasy.