Odnowiony Dworzec Główny w Gdańsku szykuje się do otwarcia nowych punktów handlowo-usługowych

Znajdujące się na terenie Dworca Głównego w Gdańsku punkty handlowe, które przez jakiś czas pozostawały puste, zaczynają ożywać. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie dworcem już podpisały pięć umów na wynajem lokali handlowych i usługowych. Dodatkowo, toczą się zaawansowane negocjacje z biznesmenami zainteresowanymi funkcjonowaniem na terenie dworca takich miejsc jak kawiarnie, piekarnie, cukiernie, restauracje, małe punkty gastronomiczne, sklepy spożywcze, kwiaciarnie czy drogerie.

Modernizacja gdańskiego dworca trwała prawie cztery lata, co stanowi okres o blisko dwa lata dłuższy od pierwotnie zaplanowanego. Całkowity koszt prac wyniósł 120 milionów złotych, a ich zakończenie nastąpiło 31 sierpnia. Zabytkowy budynek przeszedł gruntowną metamorfozę nie tylko na zewnątrz – odzyskując swoją dawną świetność – lecz przede wszystkim od środka. Prace modernizacyjne wprowadziły wiele zmian i udogodnień dla pasażerów, natomiast większa część przestrzeni handlowych wciąż pozostaje do wynajęcia.

– W chwili obecnej, podpisaliśmy już pięć umów na wynajem powierzchni handlowo-usługowych na Dworcu Głównym w Gdańsku. Najemca, który planuje otworzyć aptekę, już przystąpił do prac adaptacyjnych w swoim lokalu usytuowanym po południowej stronie głównego holu. Kolejny z najemców, który ma zamiar prowadzić kiosk z prasą po północnej stronie holu, sąsiadujący z kasami biletowymi, rozpocznie prace aranżacyjne po uzyskaniu wymaganych przez prawo zgód administracyjnych. Dodatkowo, niedawno na dworcu zamontowano skrytki bagażowe – informuje Bartłomiej Sarna z PKP S.A.

Oprócz nawiązanych już umów, trwają intensywne rozmowy z potencjalnymi najemcami interesującymi się otwarciem na terenie dworca takich punktów jak kawiarnia, piekarnia, cukiernia, restauracja, mały punkt gastronomiczny, sklep spożywczy, kwiaciarnia czy drogeria.