Pierwsze zjawisko świątecznej iluminacji na Wyspie Sobieszewskiej

W niedzielne popołudnie, 3 grudnia, Wyspa Sobieszewska rozświetliła się kolorowymi światłami swojej dzielnicowej choinki. To już trzeci rok z rzędu, kiedy to żywe drzewko, znajdujące się na terenie Wyspy Skarbów GAK przy ulicy Turystycznej, ozdabiane jest i uroczyście oświetlane. Świętowanie rozpoczęło się o godz. 16:00 i wziął w nim udział sam Święty Mikołaj, który obdarowywał obecnych słodkościami.

Wielu mieszkańców i miłośników tego miejsca zgromadziło się na evencie. Uroczystości towarzyszyły znaczące postacie społeczności lokalnej, takie jak prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej – Mieczysława Cierpioł, radni dzielnicy Wyspa Sobieszewska – Jerzy Petryczko i Władysław Sidorko oraz wiceprezydent Gdańska odpowiedzialny za przedsiębiorczość i ochronę klimatu – Piotr Borawski.

Piotr Borawski wyraził swoją radość z uczestnictwa w tym wydarzeniu, komentując atmosferę jako prawdziwie świąteczną. Podkreślił fantastyczną, rodzinna atmosferę wszechobecną na Wyspie Sobieszewskiej, przypisując to jej wspaniałej społeczności.

Wśród uczestników znaleźli się również reprezentanci Koła Emerytów i Rencistów „Bursztynek”, OSP Sobieszewo, Biblioteki na Wyspie oraz Wolontariatu na Wyspie SP 87. Po zapaleniu światełek na choince, uroczystości przeniosły się do budynku Wyspy Skarbów GAK, gdzie odbyło się wspólne kolędowanie.

Podczas tego dnia odbywał się również Jarmark Świąteczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, który oferował szereg atrakcji. Dzieci miały możliwość dekorowania domków i pierników podczas konkursu, a także uczestniczenia w warsztatach tworzenia świątecznych dekoracji z bursztynu. Uczestnicy mogli napisać list do Świętego Mikołaja, jak również przyczynić się do pomocy dla ptactwa zimującego poprzez udział w akcji zimowej ptasiej stołówki.