Planowane doświetlenie na ulicy Pomorskiej zapewni większe bezpieczeństwo pieszym i rowerzystom

Ul. Pomorska w Gdańsku stanie się jaśniejsza dzięki planowanemu doświetleniu trzech kluczowych lokalizacji. Zgodnie z planem, nowe latarnie zostaną zainstalowane na przejściach dla pieszych położonych na wysokości ul. Helskiej i przy pętli tramwajowej w Jelitkowie, a także w pobliżu przejazdu rowerowego utworzonego przy ul. Orłowskiej. Prace, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i rowerzystów, zaplanowano na okres od 8 do 29 lutego.

Sfinansowanie instalacji nowych punktów oświetleniowych zostanie pokryte przez prywatnego inwestora – firmę Pomorska 68 Sp. z o.o., w ramach umowy drogowej. Chociaż prace montażowe mogą spowodować pewne utrudnienia dla pieszych i rowerzystów – wymagane może być zawężenie chodnika i fragmentu drogi rowerowej – ruch pojazdów na ulicy Pomorskiej nie będzie zakłócony.

Projekt doświetlenia przejść dla pieszych i przejazdu rowerowego na ulicy Pomorskiej jest realizowany zgodnie z postanowieniami art. 16 Ustawy o drogach publicznych i stanowi część umowy drogowej z firmą Pomorska 68 Sp. z o.o.