Podyskutuj o trasie przygotowywanej ekostrady rowerowej w dzielnicy Aniołki na organizowanych konsultacjach

Miasto Gdańsk jest w trakcie planowania budowy kilku ekologicznych tras rowerowych, znanych jako ekostrady. Aktualnie analizowane są potencjalne przebiegi tych tras w pięciu różnych lokalizacjach, jedną z nich jest teren dzielnicy Aniołki, gdzie niegdyś miała powstać Droga Czerwona. W związku z tym radni tej dzielnicy postanowili zorganizować warsztaty terenowe dla mieszkańców.

Firma Green Cities Infrasturcture Sp. z o.o., wybrana w drodze przetargu, zajmuje się opracowywaniem analiz dotyczących planowanych ekostrad. Przed rozpoczęciem prac nad dokumentacją projektową, będącą następnym krokiem w przygotowaniu tej inwestycji, radni postanowili skonsultować z mieszkańcami proponowany przebieg ekostrady. Chcą w ten sposób uwzględnić potrzeby nie tylko rowerzystów, ale także mieszkańców dzielnicy, dlatego zaprosili firmę Green Cities Infrasturcture na spotkanie na otwartym terenie – tam gdzie ma powstać ekostrada w pobliżu al. Zwycięstwa.

Konsultacje terenowe zaplanowano na środę, 8 maja, po majówce, o godzinie 18. Miejsce zbiórki to Park Steffensów, przy przystanku tramwajowym „Chodowieckiego”.