Postępy w rozbudowie ulicy Budowlanych: nowa droga już w trakcie układania

Prace związane z rozbudową arterii łączącej ulice Nowatorów i Słowackiego – ulicy Budowlanych, są na zaawansowanym etapie. Ta ważna dla Gdańska droga jest często wykorzystywana przez kierowców zmierzających do portu lotniczego, różnych firm w okolicy, na ulicę Kartuską lub nawet do Kaszub. Korzystne warunki atmosferyczne ostatnich dni sprzyjają postępowi prac, które zapowiadają się do zakończenia w najbliższym czasie.

W ciągu ostatnich kilku dni rozpoczęto układanie mas bitumicznych na odcinku rozbudowy ulicy Budowlanych. Aneta Niezgoda, przedstawicielka Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, informuje, że po zakończeniu prac związanych z układaniem nawierzchni drogi, ścieżki rowerowej i wjazdów, nastąpi montaż przystanków autobusowych i uruchomienie sygnalizacji świetlnej. Celem jest uzyskanie przejezdności w obu kierunkach do końca tego roku.

Rozbudowa ulicy Budowlanych jest istotnym projektem dla komunikacji miejskiej na górnym tarasie Gdańska. Ulica ta pełni funkcję tranzytową między ulicami Słowackiego i Kartuską, eliminując konieczność korzystania z obwodnicy trójmiejskiej. W ramach realizowanej inwestycji powstały dwa pasy ruchu prowadzące do ulicy Nowatorów oraz jeden pas ruchu w kierunku przystanku PKM Matarnia. Inwestycja obejmowała również budowę chodników przygotowanych do obsługi ruchu rowerowego, montaż nowego oświetlenia, sygnalizacji świetlnej i kanalizacji deszczowej, a także modernizację infrastruktury podziemnej.