Gdańsk: Mężczyzna dewastował samochody kostką brukową – szyby i karoserię uległy uszkodzeniu

39-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany przez gdańską policję po tym, jak uszkodził dwa pojazdy, rzucając w nie kostką brukową. Po incydencie mężczyzna trafił do aresztu policyjnego.

Służby otrzymały powiadomienie o mężczyźnie, który na ulicy Szymanowskiego w Gdańsku dewastował samochody. Bez zwłoki, funkcjonariusze udali się na miejsce zdarzenia i zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który rzucał kostką brukową w Opel Astrę oraz Kia Rio.

Podinsp. Magdalena Ciska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, poinformowała, że sprawca był pijany i miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na podstawie ustaleń policjantów 39-latek, rzucając kostką brukową w pojazdy, uszkodził lakier w samochodzie marki Kia Rio. Dodatkowo, w Oplu Astrze wybił tylną szybę i światła, a także uszkodził wycieraczkę i karoserię. Właściciele zniszczonych aut oraz świadek zdarzenia zostali przesłuchani przez funkcjonariuszy z komisariatu we Wrzeszczu, którzy również dokonali oględzin uszkodzonych pojazdów.

Właściciel Opel Astry oszacował straty na 5 tysięcy złotych, natomiast właściciel Kia Rio ocenił swoje straty na 250 złotych. Po wytrzeźwieniu, zatrzymany mężczyzna został postawiony w stan oskarżenia za uszkodzenie Opel Astry i przesłuchany jako sprawca wykroczenia. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za wykroczenie – kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.