Przedsiewna inicjatywa "Zbrataj się z bratkiem!" Przekazanie tysięcy roślin z miejskich kwietników mieszkańcom Gdańska

Kolejne wydarzenie z cyklu „Zbrataj się z bratkiem!” już wkrótce. Planowane jest przekazanie kilku tysięcy sadzonek, które do tej pory piękniły miejskie kwietniki i rabaty, mieszkańcom miasta. Dzięki temu balkony i ogrody gdańszczan mogą stać się jeszcze bardziej urokliwe. Osoby chętne do otrzymania roślin zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 6 czerwca, w Parku im. Daniela Gralatha oraz przy Rondzie Ofiar Katynia.

Skąd pochodzić będą rozdawane bratki? Źródłem naszych sadzonek były miejsca, w których wiosną piękniły gdańskie ulice. Wśród nich znajdują się m.in. Rondo Ofiar Katynia, Park im. Daniela Gralatha oraz place: Heweliusza, Kobzdeja i Solidarności. Niezapomniany był również kwitnący napis WRZESZCZ umieszczony niedaleko pl. ks. Komorowskiego. Teraz te rośliny zmienią swoje dotychczasowe lokalizacje i przeniosą się na balkony lub do ogródków mieszkańców Gdańska.

Rozdawanie sadzonek odbędzie się w czwartek, 6 czerwca, w dwóch miejscach: w Parku im. Daniela Gralatha przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie od godz. 8.30, gdzie dołączy do nas Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji oraz na terenie zielonym między Rondem Ofiar Katynia a Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy ul. 3 Maja od godz. 13.30.