Remont dworca PKP Gdańsk cały czas trwa

Mieszkańcy skarżą się na to, że gdański dworzec nadal jest w nieładzie. Przykładem mogą być niedziałające ruchome schody. Pasażerowie, którzy wychodzą z pociągu lub na niego idą, muszą się przedrzeć przez dworcową infrastrukturę ze wszystkimi swoimi bagażami. Nie zawsze jest to wygodne i praktyczne, więc ruchome schody są bardzo ważne, aby ułatwić ten proces.

Dlaczego nie można jeszcze zakończyć prac?

Na zakończenie remontu jeszcze jest o wiele za wcześnie. Po skończeniu prac konieczne będzie przeprowadzenie także specjalnych testów oraz rozruchów urządzeń ii instalacji. Dopiero wtedy będzie można między innymi uruchomić zegary.

Przeczytaj także: Spółka Navblue otworzyła swoją siedzibę w Gdańsku

Gdańsk potrzebuje dobrej komunikacji

Gdańsk potrzebuje dobrych połączeń, gdyż jest jednym ze strategicznych polskich miast. Wiele osób dojeżdża tam, aby móc skorzystać z lotniska. Choć nie jest to jedyne lotnisko w Polsce, to ma bardzo dużo unikalnych lotów, których nie może zrealizować np. w Krakowie czy podrzeszowskiej Jasionce.

Nie zapominajmy też, że w sezonie letnim Gdańsk i jego okolice to jedne z najchętniej odwiedzanych miejsc. Jeśli chcemy, aby pomorska turystyka się rozwijała i ludzie cały czas doceniali jej wakacyjną ofertę,