Rozpoczęcie gruntownego remontu gdańskiego skrzyżowania ulic Jagiellońskiej i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Od następnego poniedziałku mieszkańcy Gdańska muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu związane z zaplanowanym remontem skrzyżowania dwóch kluczowych ulic na Przymorzu – Jagiellońskiej i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Te nieuniknione uciążliwości potrwają aż do marca przyszłego roku.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez rzecznika Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Patryka Rosińskiego, planowane prace będą miały szeroki zakres. Nie tylko jezdnia, ale także fragmenty chodnika, przystanki autobusowe i oświetlenie uliczne zostaną poddane przebudowie. W ramach tych prac powstanie nowe rondo, a obecna sygnalizacja świetlna zostanie usunięta. Ponadto, modernizacji doczekają się podziemne infrastruktury: sieci kanalizacji deszczowej, wodociągowej oraz energetycznej.

W związku z planowanymi pracami, konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w całym rejonie skrzyżowania. Jak wyjaśnił Rosiński, ulice Jagiellońską i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego będą obsługiwane w systemie jednokierunkowym. Trasę objazdu dla tych zmian ustalono poprzez ulice Obrońców Wybrzeża i Chłopską, które będą także wykorzystywane przez autobusy komunikacji miejskiej.

W celu zapewnienia mieszkańcom osiedla PSM Przymorze możliwości wjazdu i wyjazdu z ulicy Jagiellońskiej, zostanie tymczasowo ułożona droga z płyt. Dodatkowo, od drugiego tygodnia remontu, czyli kolejnego poniedziałku po jego rozpoczęciu, nastąpi zmiana rozkładu jazdy autobusów linii 199, które również będą korzystać z trasy objazdowej.

Prace przy skrzyżowaniu mają zostać ukończone w marcu przyszłego roku. Ich wykonawcą będzie prywatny inwestor działający na podstawie umowy szesnastkowej.