Rozpoczęcie projektu promującego aktywną mobilność w Gdańsku za pomocą rowerów elektrycznych Hopper

W rozwoju zrównoważonej mobilności, miasto Gdańsk wprowadza nowatorski projekt mający na celu ograniczenie liczby pojazdów poruszających się po ulicach tego nadmorskiego miasta. W ramach tej inicjatywy, pracownicy dwóch wybranych firm będą mieli okazję na przestrzeni najbliższych tygodni przetestować nowość na rynku – elektryczne rowery marki Hopper.

Ten gdański projekt jest elementem szerszych działań miasta mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców przez promowanie ekologicznych form transportu. Zdecydowano się na rowery jako środek promujący zdrowy styl życia i zgodny z ekosystemem.

Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta miasta ds. usług komunalnych, podkreśla wieloletnie zaangażowanie Gdańska w rozwijanie zrównoważonej mobilności. Mówi o przyjętym projekcie STER 2 0 zapewniającym rozwój ścieżek rowerowych, oraz różnych kampaniach społecznych zachęcających do aktywnego trybu przemieszczania się. Przywołuje również fakt, że miasto zostało docenione na arenie międzynarodowej, o czym świadczy przyznanie mu prawa do organizacji największego kongresu rowerowego na świecie – Velocity w 2025 roku.

Skupiając się na wprowadzaniu innowacji w dziedzinie mobilności, Kryszewski wspomina o niedawnych testach autonomicznych busów prowadzonych w okolicach gdańskiego zoo i na cmentarzach. Dzisiaj, wraz z partnerami z zagranicy, Gdańsk uruchamia kolejny projekt. Będzie to jedyny taki we Polsce test innowacyjnego roweru.

Podczas pilotażowego etapu projektu, pracownicy będą testować dwa modele rowerów Hopper: model dwuosobowy oraz towarowy. Pierwszy model będzie używany przez pracowników firmy Multiconsult w najbliższych tygodniach, natomiast drugi model zostanie poddany próbie na terenie Gdańskiej Stoczni Remontowej.