Tragiczne wydarzenia na Zaspie: okoliczności śmierci 60-latka nadal nieznane

Śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci około 60-letniego mężczyzny w Gdańsku trwa. Ciało zmarłego odnaleziono w poniedziałkowy wieczór w windzie jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Ciołkowskiego. Informacje uzyskane przez portal Gazeta sugerują, że na ciele mężczyzny widoczne były ślady uszkodzeń. W związku z tą sprawą cztery osoby zostały zatrzymane.

„W poprzednim dniu w jednym z bloków na obszarze Zaspy, natrafiliśmy na ciało mężczyzny” – powiedziała Komenda Miejska Policji w Gdańsku we wtorek. Na miejscu pracowali policjanci specjalizujący się w dochodzeniach i śledztwach pod opieką prokuratora, a także biegły lekarz sądowy. Technik policyjny zadbał o zabezpieczenie dowodów i stworzenie dokumentacji zdjęciowej. Dodatkowo, ustalono tożsamość i adres zamieszkania zmarłego.

Sekcja zwłok miała miejsce we wtorkowy poranek. Jak informuje prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prowadzone jest postępowanie dotyczące morderstwa, co potwierdza obecność widocznych obrażeń na ciele mężczyzny.

Po związku z tą sprawą, zatrzymano cztery osoby: dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Ich wiek oscyluje między 40 a 70 latami. Wiadomo, że znali oni 60-letniego mężczyznę, jednak nie byli z nim spokrewnieni. Prokuratura nie ujawnia na obecnym etapie śledztwa szczegółów dotyczących okoliczności zdarzenia czy możliwego motywu zabójstwa.