Zaatakował i okradł handlarza na targowisku. Sąd zdecydował o areszcie

Decyzja Sądu Rejonowego w Gdańsku była jednoznaczna – tymczasowy areszt dla 30-letniego mężczyzny pochodzącego z Gruzji. Został on oskarżony o przeprowadzenie brutalnego rozboju, którego sceną stały się tereny w pobliżu targowiska na gdańskim Przymorzu. Oskarżony, nie zawahawszy się, zaatakował pokrzywdzonego, wielokrotnie uderzając go pięścią w twarz, a następnie zabrał mu osobiste rzeczy – okulary przeciwsłoneczne i rower.

Jak podała rzeczniczka prasowa gdańskiej policji, podinspektor Magdalena Ciska, do zdarzenia doszło na chodniku przy miejscowym targowisku, gdzie poszkodowany mężczyzna prowadził swoje stoisko handlowe. Napastnik bez skrupułów zaatakował go, a po biciu skradł mu okulary i rower. Pokrzywdzony ocenił swoje straty na kwotę przekraczającą 200 złotych.

Miejscem dramatycznego incydentu było targowisko przy ulicy Czerwony Dwór w Gdańsku, a wszystko miało miejsce w ubiegły piątek. Dzień później, w sobotę, na ulicy Sobótki w Gdańsku, policja zatrzymała 30-letniego obywatela Gruzji w związku z tym przestępstwem. Funkcjonariusze odzyskali również rower, który należał do ofiary.

W wyniku tych działań podejrzany mężczyzna został umieszczony w areszcie policyjnym. Prokuratura postawiła mu zarzut rozboju. „Na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez śledczych, w poniedziałek sąd postanowił, że oskarżony spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie” – poinformowała rzeczniczka policji.

Zgodnie z polskim prawem za popełnienie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.