Tragiczny wypadek w Gdańsku: Radiowóz służby celnej zderzył się z tramwajem, trzech funkcjonariuszy rannych

Wypadkiem, który miał miejsce w Gdańsku, wstrząsnęła cała Polska. Doszło do niego około godziny 10, na skrzyżowaniu ulic Marynarki Polskiej i Wyzwolenia. W kolizji brały udział dwa pojazdy – tramwaj oraz samochód należący do służby celno-skarbowej. W wyniku zdarzenia, pojazd służby celnej został poważnie uszkodzony, a trzej funkcjonariusze odnieśli obrażenia.

Nałożenie się trajektorii jazdy tramwaju i radiowozu służby celnej doprowadziło do poważnych konsekwencji. Świadkowie relacjonowali drastyczne obrazy – jeden z rannych funkcjonariuszy siedział na chodniku, drugi leżał. Scena ta miała miejsce na ulicy Marynarki Polskiej, w rejonie Gdańskiego Nowego Portu.

Policja, która bada okoliczności zdarzenia, udzieliła informacji na temat przebiegu tragicznego zdarzenia. Według ich relacji, tramwaj poruszał się prosto przez skrzyżowanie Marynarki Polskiej i Wyzwolenia, zmierzając w stronę Nowego Portu. W tym samym czasie, radiowóz służby celno-skarbowej wykonywał manewr skrętu w lewo, w kierunku Brzeźna. To właśnie wtedy doszło do groźnej kolizji.

Podczas zdarzenia w samochodzie służby celno-skarbowej znajdowało się trzech funkcjonariuszy – wszyscy oni odnieśli obrażenia. Informację na ten temat przekazał Łukasz Płusa, rzecznik prasowy KWPSP Gdańsk.”