Upamiętnienie 120-rocznicy powstania Politechniki Gdańskiej: Co przyniesie jubileusz?

Politechnika Gdańska, która pierwotnie nosiła nazwę Technische Hochschule Danzig do roku 1945, świętuje 120 lat od momentu swego założenia. Ta prestiżowa placówka edukacyjna cieszy się szczególnym uznaniem na Pomorzu, jako najstarsza instytucja szkolnictwa wyższego w tym regionie. Co więcej, ma ona jedną z najbardziej rozbudowanych kronik akademickich w kontekście całej Polski. Od roku 1904, Politechnika Gdańska może poszczycić się liczbą 140 tysięcy ambitnych absolwentów, którzy opuścili jej mury. Jako czołowa uczelnia techniczna w północnej Polsce, Politechnika Gdańska ma zaszczyt obchodzić ten wyjątkowy jubileusz.

Na rok 2024, z okazji tego znaczącego wydarzenia, przygotowano szeroki zakres atrakcji – naukowych, sportowych oraz kulturalnych – które mają na celu uczcić to niecodzienne osiągnięcie. Najistotniejsze i najbardziej intrygujące spośród nich zaplanowano na miesiąc czerwiec.

Plan imprez upamiętniających jubileusz 120-lecia Politechniki Gdańskiej został zaprezentowany na konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 10 stycznia. Władze uczelni przedstawiły wtedy dziennikarzom bogaty program wydarzeń rocznicowych.