Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Gdańsku

Harcerze z Chorągwi Gdańskiej ZHP serdecznie zapraszają do udziału w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia, w sobotę, pod Fontanną Neptuna, punktualnie o godzinie 16:30. Uroczystość jest otwarta dla wszystkich mieszkańców Gdańska oraz delegacji hufców z Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Betlejemskie Światło Pokoju to niezwykły płomień, który swoją podróż rozpoczyna w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Jest on symbolem nadziei, który w formie międzynarodowej sztafety obiega cały świat. Płomień ten, niesiony przez skautów, pokonuje długą drogę przez różne kraje i kontynenty, by dotrzeć do Polski. Jeżeli pragniesz, aby ten symbol nadziei zawitał do twojego domu na Boże Narodzenie, zachęcamy do przybycia ze świecą zamkniętą w lampionie.

W tym roku hasłem przewodnim towarzyszącym Betlejemskiemu Światłu Pokoju jest „Czyńmy Pokój”. Tym samym Związek Harcerstwa Polskiego zwraca uwagę na głębokie znaczenie pokoju, które wykracza poza jego prostą definicję jako braku konfliktów zbrojnych. Jak podkreśla hm. Michał Hinc, rzecznik prasowy Chorągwi Gdańskiej ZHP, pokój to także harmonia wewnętrzna, równowaga pomiędzy jednostką a innymi ludźmi.