zwłoki

W Alei Zasłużonych pochowano Mieczysława Jałowieckiego

Miejscem uroczystości pogrzebowych była Bazylika św. Brygidy w Gdańsku. Odprawił ją proboszcz, który podczas homilii przywołał życiorys zmarłego. Ks. Kowalski zaznaczył, że Mieczyław Jałowiecki uczył dążenia do założonych celów, wytrwałości a także bezwarunkowego oddania ojczyźnie. Zmarłego wspomniano jako patriotę i porządnego człowieka.

Gdy msza pogrzebowa się skończyła, trumnę z ciałem Jałowieckiego przewieziono na Cmentarz Centralny Srebrzysko. Pochowano ją w Alei Zasłużonych.

Mieczysław Jałowiecki pochowany w Alei Zasłużonych

Podczas uroczystości pogrzebowych swoje przemówienie złożył Jarosław Selin. Podczas wypowiedzi wspomniał rozmowę telefoniczną, jaką odbył z Adamem – prawnukiem Mieczysława. Rozmowa ta zrobiła na nim bardzo duże wrażenia. W końcu od wielu lat książki, które napisał Jałowiecki, zajmowało bardzo ważne miejsce w jego prywatnej biblioteczce.

Mieczysław Jałowiecki to osoba o niezwykłych zasługach nie tylko dla Gdańska ale i całej Polski. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że do dzisiaj jest bardzo gorąco wspominany i traktuje się go wręcz jako bohatera.

Planujesz spędzić weekend w Gdańsku? Dowiedz się, jakie miejsca powinieneś odwiedzić.