Do Gdańska przyjedzie białoruska działaczka Swiatłana Cichanouska

Już ósmego grudnia w Gdańsku pojawi się białoruska działaczka Swiatłana Cichanouska. Możemy ją kojarzyć z jej aktywności podczas ostatnich wyborów na Białorusi, gdzie była przeciwniczką Aleksandra Łukaszenki. Nie udało się jej jednak pokonać obecnego dyktatora, gdyż według oficjalnych wyników, uzyskała jedynie 10,1%. Po elekcji emigrowała.

Cichanouska nie uznała wyników wyborów na Białorusi i uznała wyniki za sfałszowane. Nie poddała się jednak w swojej działalności politycznej, ale nie mogła tego robić w swoim kraju. Wyjechała więc na Litwę. Od elekcji minął już rok, a działaczka wciąż jeździ po różnych miejscach i stara się głosić swoje poglądy. Jednym z takich miejsc będzie Gdańsk.

Jakie plany ma Swiatłana Cichanouska wobec Polski?

Swiatłąna Cichanouska przyjeżdża do Gdańska, aby spotkać się z Lechem Wałęsą. Obie te znane postacie ze świata polityki dostrzegają między sobą pewne podobieństwa. Oboje w końcu stawiały czoło dyktatorskiemu reżimowi. Co wyjdzie z tego spotkania?

Oprócz wizyty w Gdańsku, Cichanouska spotka się także z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Działaczka wspomina, że w Polsce czuje się bezpiecznie i bardzo chętnie przyjeżdża do naszego kraju.