Walentynkowe obchody w Gdańsku: romantyczne atrakcje dla zakochanych i singli

14 lutego, czyli Dzień Zakochanych, Gdańsk ma zaszczyt zaprosić zarówno pary jak i singli na wspólne celebrowanie święta miłości. Na ten specjalny dzień przygotowano mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Bezpłatne przejazdy zabytkowym tramwajem oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia przy ogromnym, czerwonym sercu, które będzie rozjaśniać Główne Miasto, to tylko niektóre z nich. W propozycjach Gdańskiego Archipelagu Kultury również na pewno znajdziesz coś interesującego – a to wszystko nie tylko 14 lutego, ale również 16 i 17.

Gdańskie Autobusy i Tramwaje we współpracy z PAN Biblioteką Gdańska zachęcają do udziału w akcji pod hasłem „Zakochani w gdańskich tramwajach”. Tego dnia magia miłości przeniesie się na gdańskie szyny, a specjalnie udekorowany na tę okazję Walentynkowy Tramwaj, jak co roku, na pewno skradnie wiele serc.

Ciekawym dodatkiem do podróży Walentynkowym Tramwajem będą słowa wiersza Adama Ziemianina „Jadę do Ciebie tramwajem, w rękach mam bukiet róż…”. Dopełnieniem tej romantycznej atmosfery będzie nastrojowa muzyka oraz multum zapierających dech w piersiach opowieści o miłości, które specjalnie na tę okazję przygotowała PAN Biblioteka Gdańska.