Wkrótce zakończenie prac przy odnowie dworca Gdańsk Wrzeszcz

Za nami finalne etapy renowacji dworca Gdańsk Wrzeszcz. Jak podały Polskie Koleje Państwowe, podróżni będą mogli korzystać z ulepszonego obiektu już na finał wakacyjnego sezonu. Na chwilę obecną, ostatnim punktem planu jest wykończenie fasady budynku.

„Na części elewacji od strony peronów trwa jeszcze ostatnia faza robót. Wewnątrz obiektu są prowadzone intensywnie prace wykończeniowe, w tym m.in. montaż okładzin ściennych w holu oraz polerowanie posadzki lastrykowej. Przygotowywane są również do montażu sufity podwieszane” – wyjaśniono szczegóły prac remontowych.

Jak podano w przekazanych informacjach, dworzec po przebudowie będzie przyjazny zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i środowiska naturalnego.

„Zaprojektowano obszar zieleni na dachu obiektu, który będzie zajmował niemal 400 metrów kwadratowych. Bioaktywna powierzchnia zostanie stworzona z gotowych mat wegetacyjnych, zawierających mchy, rozchodniki i zioła. Są to rośliny niewymagające i odporne na susze. Mimo to, w okresach braku opadów będą nawadniane przy użyciu kroplujących linii umieszczonych w ziemi, które będą zasilane z podziemnych zbiorników retencyjnych, gromadzących deszczówkę.”

Projekt modernizacji dworca Gdańsk Wrzeszcz jest częścią Programu Inwestycji Dworcowych realizowanego w latach 2016-2023, z finansowym wsparciem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całość przedsięwzięcia ma wartość bliską 15 milionom złotych brutto.