Wybieramy imiona dla gdańskich kapibar! Głosowanie trwa do 19 maja

Dwa młode kapibary z ZOO w Gdańsku, które przyszły na świat kilka miesięcy temu, wciąż czekają na swoje imiona. Kierownictwo Ogrodu Oliwskiego postanowiło podjąć decyzję o wyborze nazw dla tych zwierząt w porozumieniu z internautami. Wszyscy chętni mogą oddać swój głos na upatrzone propozycje aż do niedzieli, 19 maja.

Kapibary to największe gryzonie na świecie, które w ostatnim czasie zdobyły dużą popularność, szczególnie w sieci. Te zwierzęta naturalnie zamieszkują obszary Ameryki Południowej i potrafią osiągnąć wagę nawet do 66 kilogramów. Charakteryzują się półwodnym trybem życia, będąc najbardziej aktywnymi o zmroku. Żyją w grupach liczących od 10 do 30 osobników. Dodatkowo, są one znane ze swoich umiejętności pływackich – potrafią przetrwać pod wodą przez 5 minut.

Stado kapibar w ZOO w Gdańsku składa się obecnie z czterech osobników: dwóch dorosłych i dwóch młodych. Młode kapibary, które przyszły na świat w Ogrodzie Oliwskim w październiku ostatniego roku, do tej pory nie otrzymały swoich imion. Władze ZOO zdecydowały, że to internauci decydują o nazwach dla tych zwierząt. Na początku, wszystkie osoby mogły wysyłać swoje propozycje imion dla młodych kapibar. Na tę okazję wprowadzono aż 700 różnych propozycji, z których pracownicy wybrali cztery najlepsze: Chyłka i Zordon, Kapi i Bara, Ciri i Mirun, Papaya i Pepino.

Głosowanie na wybrane propozycje odbywa się na profilu Facebooka Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego do niedzieli, 19 maja. Użytkownicy mogą oddać swoje głosy poprzez zareagowanie na post. Każdy ma szansę zdecydować, jakie imiona otrzymają te dwie urocze kapibary.