Wydarzenia Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu rozpoczynają się 28 listopada

Gdański Tydzień Wolontariatu, organizowany na cześć Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, odbywa się rokrocznie od 28 listopada do 5 grudnia. W tym czasie w różnych częściach miasta odbywają się wydarzenia promujące wolontariat, takie jak spotkania, szkolenia, parada wolontariuszy czy gala „Aktywni w mieście 2023”.

Celem tygodnia wolontariatu jest docenienie wszystkich osób, grup i organizacji zaangażowanych w działania na rzecz innych. Jest to również okazja, aby propagować ideę wolontariatu wśród tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować swoich sił w tej formie aktywności społecznej.

Podczas Tramwaju Wolontariatu, który odbędzie się 28 listopada pomiędzy godzinami 14:00 a 17:00, pasażerowie będą mogli dowiedzieć się więcej na temat działalności wolontariackiej. Dodatkowo, 29 listopada o godz. 11:00 i 17:00 odbędą się debata „Aktywny srebrny wiek” oraz „Andrzejki z Wolontariatem”.

29 listopada planowane jest również spotkanie dotyczące możliwości realizacji wolontariatu zagranicznego dla młodzieży. Natomiast 30 listopada zaplanowane jest spotkanie pisarsko-czytelnicze, a 1 grudnia szkolenie z zakresu social mediów. Każde z tych wydarzeń wymaga wcześniejszej rejestracji.

2 grudnia o godzinie 17:00 w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się gala „Aktywni w mieście 2023”, podczas której wręczone zostaną nagrody najbardziej zaangażowanym wolontariuszom. 4 grudnia zaplanowane jest kolejne szkolenie, tym razem z animacji czasu wolnego, na którym uczestnicy nauczą się skutecznie angażować dzieci do zabawy.

Gdański Tydzień Wolontariatu zakończy się Paradą Gdańskich Wolontariuszy, która rozpocznie się o godzinie 12:00 pod fontanną Neptuna. Szczegółowe informacje na temat wszystkich wydarzeń oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu oraz na stronie Wolontariatu Gdańskiego.