Wzmocnienie współpracy między Portem Gdańsk a Portem Saloniki

Port Gdańsk oficjalnie zdecydował o podpisaniu listu intencyjnego, który ma na celu zacieśnienie współpracy z greckim Portem Saloniki. Celem tego porozumienia jest nie tylko wspólny rozwój i dzielenie się doświadczeniami, ale też stworzenie nowych możliwości dla przewozu ładunków pomiędzy Polską a Grecją w ramach trasy Via Carpatii. Informacje o tym wydarzeniu zostały podane do publicznej wiadomości we wtorkowy dzień przez zarząd firmy.

Małgorzata Kaliszewska, rzeczniczka prasowa Portu Gdańsk, podczas swojego pobytu w Grecji miała okazję spotkać się z przedstawicielami Portu Saloniki, a także z osobami reprezentującymi Region Centralnej Macedonii oraz Uniwersytet Arystotelesa. W czasie tych spotkań omawiano m.in. kwestię wymiany doświadczeń pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami Via Carpatii oraz Inicjatywy Trójmorza. Szczególną uwagę poświęcono tematowi utworzenia dodatkowej gałęzi Via Carpatii prowadzącej do polskich portów, która mogłaby stanowić kolejny efektywny szlak transportowy między Grecją a Polską.

Podpis listu intencyjnego o współpracy między Portem Gdańsk a Portem Saloniki doszedł do skutku podczas Thessaloniki International Fair (TIF). Jest to największe wydarzenie handlowe w Europie Południowo-Wschodniej, które przyciąga około 1,5 tysiąca wystawców i powyżej 200 tysięcy gości z różnych zakątków świata.