Zatrzymanie poszukiwanego 31-latka na Pomorzu: usiłował dokonać zabójstwa w Niemczech

Na terenie powiatu starogardzkiego, w województwie pomorskim, funkcjonariusze policji zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Poszukiwany był on Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z zarzutem usiłowania zabójstwa, do którego miało dojść na terenie Niemiec. Zatrzymany został tymczasowo aresztowany – takie informacje przekazała policja.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformowała PAP w poniedziałek o udanej akcji zatrzymania poszukiwanego. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze KWP Gdańsk we współpracy z Centralną Sekcją Poszukiwań Celowych Komendy Głównej Policji. Szukany był mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za próbę zabójstwa.

Zatrzymany to 31-letni obywatel Ukrainy, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa innego obywatela Ukrainy na terenie Niemiec w czerwcu bieżącego roku. Z relacji rzecznika wynika, że podejrzany brutalnie zaatakował swoją ofiarę, bił ją do momentu, gdy przestała dawać oznaki życia. Następnie mężczyzna opuścił swoją ofiarę bez udzielania pomocy. Na szczęście, przechodzień zauważył poszkodowanego i powiadomił policję. Ofiara przeżyła – podkreśliła Kamińska.

Policjanci otrzymali informację, że podejrzany może ukrywać się na terenie powiatu starogardzkiego w województwie pomorskim – właśnie tam doszło do jego zatrzymania. 31-letni obywatel Ukrainy był świadom faktu, że jest poszukiwany, dlatego starał się unikać wymiaru sprawiedliwości. W momencie zatrzymania nie spodziewał się działania policji, nie stawiał oporu.

Po zatrzymaniu, podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany do czasu podjęcia decyzji o jego ekstradycji.