Złodziej alkoholu z supermarketu w Nowym Porcie wpadł w ręce wywiadowców z komendy miejskiej

Policjanci z miejskiej komendy policji zatrzymali mężczyznę w wieku 50 lat, który podejrzewany jest o kradzież rozbójniczą dokonaną w jednym z supermarketów na terenie Nowego Portu. Mężczyzna ten ukradł dwie butelki alkoholu, których wartość wynosiła niemal 150 złotych. W celu uniknięcia zatrzymania przez interweniującego pracownika ochrony, mężczyzna ten go szarpał i popchnął. Wczoraj prokuratura postawiła mu zarzut kradzieży rozbójniczej, a prokurator zadecydował o policyjnym dozorze nad tym 50-letnim mężczyzną.

W trakcie wtorkowego popołudnia funkcjonariusze policyjni otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z marketów znajdujących się w Nowym Porcie. Złodziej przywłaszczył sobie dwie butelki alkoholu o wartości bliskiej 150 złotych i przekroczył linię kas. Na sytuację zareagował jeden z klientów sklepu, uniemożliwiając złodziejowi ucieczkę. W czasie tego incydentu, skradzione butelki spadły na ziemię, ulegając zniszczeniu.

Na miejsce natychmiast przybyli wywiadowcy policyjni, którzy zatrzymali sprawcę przestępstwa – 50-letniego mieszkańca Gdańska. Śledczy zgromadzili dowody, które pozwoliły prokuraturze przedstawić podejrzanemu zarzut kradzieży rozbójniczej o mniejszej wadze. Prokurator zadecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec mężczyzny. Dodatkowo, 50-latek został zobowiązany do stawiania się raz w tygodniu na komisariacie. Jeżeli zostanie skazany za to przestępstwo, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.