24-letni obywatel Gdańska zatrzymany na podstawie podejrzeń o propozycje skierowane do małoletnich

W kontekście działań prowadzonych przez lokalną grupę przeciwdziałającą pedofilii, Komenda Miejska Policji w Gdańsku poinformowała o zatrzymaniu 24-letniego mężczyzny. Oskarżenia przedstawione młodemu gdańszczaninowi dotyczą rzekomych propozycji seksualnych kierowanych do osoby niepełnoletniej. Akcja doprowadziła do efektywnego ujęcia podejrzanego.

Podinspektor Magdalena Ciska, pełniąca rolę oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, udzieliła informacji Polskiej Agencji Prasowej na temat zdarzenia. Według jej słów, interwencja miała miejsce we wtorkowy wieczór, około godziny 21.

Młody mieszkaniec Gdańska, podejrzany o zamierzenie zaangażowania się w kontakty seksualne z osobą małoletnią, został skutecznie zneutralizowany przez grupę specjalistów angażujących się w działania przeciwko pedofilii. Następnie 24-latek został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – wyjaśniła Ciska.

Oficer prasowy dodała, że pracownicy służb porządkowych nadal angażują się w tę sprawę. Cały proces prowadzony jest pod kontrolą prokuratury.