3 Krajobrazy Gdańskie” z perspektywy roweru

Motywem przewodnim aplikacji jest zachęcenie turystów do odwiedzenia nie tylko Trójmiasta, ale też sąsiednich okolic. Żuławy Gdańskie to tereny, o których mówi się rzadziej: nie są tak często odwiedzane, a malowniczych krajobrazów i zabytków mają przecież nie mniej niż wybrzeże. Natomiast Wyżyna Gdańska to kręte rzeki, zielone wzgórza, kanały, dawne elektrownie, zabytki sakralne i niezwykła architektura: tym właśnie charakteryzują się tereny, po których prowadzi aplikacja.

Po uruchomieniu aplikacji powitają nas trzy moduły: Żuławy Gdańskie, Gdańsk oraz Wyżyna Gdańska. Tak została podzielona aplikacja, aby ułatwić użytkownikom znalezienie konkretnych informacji. Dalej mamy bazę miejsc, wraz z opisami i danymi lokalizacyjnymi, prognozę pogody i planer, do którego można dodać konkretne obiekty i trasy – to właśnie one stanowią trzon aplikacji. Jest ich tutaj kilkadziesiąt, każda z nich ma opis, podano również orientacyjny czas trwania wycieczki, długość oraz atrakcje znajdujące się w pobliżu. Wszystkie trasy można zobaczyć na zbiorczej mapie, która daje ogląd całego obszaru. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość nawigacji po trasie: po wybraniu konkretnej pętli użytkownik otrzyma od systemu wskazówki. „Jest to nowoczesne i coraz bardziej popularne rozwiązanie. Dzięki temu użytkownicy aplikacji nie muszą korzystać z nawigacji zewnętrznych, zyskują pewność, że wyznaczona trasa jest oficjalna i ma rzeczywisty, zadbany przebieg w terenie” – mówi Emilia Grzyb – Prezes Lokalnej Grupy Działania „Trzy Krajobrazy”.

Twórcy aplikacji mają nadzieję, że ich realizacja przyczyni się do wzrostu zainteresowania tymi terenami, a rozwiązania znajdujące się w mobilnym przewodniku posłużą do planowania ciekawych wycieczek. „Ważne jest dla nas również to, aby nie tylko zachęcić turystów do wizyty na Żuławach, ale też przypomnieć mieszkańcom, jak piękne tereny mamy w pobliżu. Aplikacja jest okazją do tego, aby poznać je na nowo” – dodaje pani Emilia Grzyb.

Mobilny przewodnik „3 Krajobrazy Gdańskie” został zrealizowany na zlecenie Stowarzyszenia

Lokalna Grupa Działania „Trzy Krajobrazy” przez krakowską firmę Amistad. Treści w nim zawarte stworzono w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim, z myślą o zagranicznych turystach, których w Polsce każdego roku jest więcej.

Aplikacja jest bezpłatna, można ją pobrać ze sklepów: