Inwestycja na Długim Pobrzeżu: kolejna faza modernizacji i zmiana organizacji ruchu

Z początkiem lipca, zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający miasto turyści zyskają dostęp do dwóch gruntownie zmodernizowanych sekcji Długiego Pobrzeża. W tym samym czasie planuje się rozpoczęcie prac przy ułożeniu nawierzchni na kolejnym fragmencie między Żurawiem a Bramą Straganiarską.

Prace konserwacyjne są prowadzone od kwietnia na sekcji Długiego Pobrzeża łączącej Bramę Straganiarską i Żurawia (odcinek 1B). Zadaniem ekipy jest przygotowanie tego obszaru do układania nowej nawierzchni. Wszelkie materiały budowlane będą dostarczane drogą przez Bramę Świętojańską, co spowoduje częściowe zawieszenie ruchu pieszego w tej strefie. W wyniku prac związanych z układaniem nawierzchni, przejście wzdłuż nabrzeża zostanie zwężone. Na odcinku od Bramy Straganiarskiej do Bramy Świętojańskiej prace potrwają do końca maja, natomiast na odcinku od Bramy Świętojańskiej do Żurawia utrudnienia będą obecne do końca czerwca.

Bez względu na powyższe, zachowane zostaną dojścia do placówek usługowych. Lokale, które nie posiadają wejścia od strony zachodniej, będą wyposażone w specjalnie wygrodzony korytarz dla pieszych. Z racji prowadzonych prac drogowych, zaleca się korzystanie z ulic Tokarskiej i Warzywniczej.