mistrzowstwa polski

Mistrzostwa polski we florecie. Jak radzą sobie gdańskie drużyny?

Mistrzostwa polski we florecie. Jak radzą sobie gdańskie drużyny?

Mistrzostwa Polski we florecie odbyły się w podwarszawskim Raszynie. Bardzo dobrze poradziły sobie na nich zawodnicy z AZS AWFiS Gdańsk oraz UKS De La Salle Gdańsk. Zwycięstwo przypadło jednak drużynie KU AZS-UAM z Poznania, która tym razem okazała się lepsza. Nie ma co jednak się załamywać, gdyż drużyny z Gdańska wróciły z bardzo dobrymi wynikami, które są ich kolejnym sukcesem. Możemy spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości jeszcze bardziej rozwiną i będą osiągać kolejne sukcesy.

Szermierka i floret

Floret to broń biała, której używa się w szermierce sportowej. Dyscyplina ta nie jest bardzo popularna w Polsce, ale nadal jest wielu sportowców chętnych brać w niej udział oraz kibiców, chcących oglądać rozgrywki. Jest to na tyle poważany sport, że w 1986 roku stał się dyscypliną olimpijską. Aby dobrze radzić sobie w fechtunku potrzebna jest naprawdę duża zwinność. Wystarczy zobaczyć sobie dowolny pojedynek i zobaczyć, jak wysportowani są szermierze i jak zręcznie manewrują swoimi szpadami.

Mistrzostwa Polski zawsze są bardzo prestiżową imprezą, bez względu na to, o jaki sport chodzi. Dzięki nim drużyny z całego kraju mogą się ze sobą zmierzyć, aby sprawdzić, kto jest prawdziwym mistrzem. Wynik oczywiście nie przekreśla jakości pozostałych drużyn, które też przecież są gigantami w swojej dziedzinie.