Młody gdańszczanin wprowadzający fałszywe banknoty euro do obrotu zatrzymany przez policję

Policjanci z Gdańska zatrzymali 23-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów euro. Zaślepiony pragnieniem szybkiego zysku mężczyzna musi teraz się liczyć z konsekwencjami swoich działań, które będą wyjaśniane na sali sądowej dzięki skrupulatnej pracy detektywów. Prokuratura postawiła mu zarzut wprowadzania do obiegu fałszywych środków płatniczych i nałożyła na niego policyjny dozór. Mężczyzna musi się teraz liczyć z surowym wymiarem sprawiedliwości, który może go ukarać nawet 10-letnim więzieniem.

Detektywi ze Śródmieścia w Gdańsku zostali zaangażowani w sprawę dotyczącą wprowadzenia do obrotu fałszywych środków płatniczych. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się 28 stycznia, kiedy mężczyzna próbował wymienić na prawdziwe pieniądze 12 400 fałszywych euro w jednym z kantorów na terenie Śródmieścia. Pracownik kantoru zaalarmował policję, ale sprawca zdążył uciec, gdy zdał sobie sprawę, że wkrótce pojawi się patrol. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 62 banknoty o nominale 200 euro. Przeprowadzili oględziny miejsca incydentu, zabezpieczyli nagrania z monitoringu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Doświadczeni detektywi ze Śródmieścia podjęli się śledztwa. Przeanalizowali zgromadzone dowody, zabezpieczone nagrania oraz przesłuchali osoby, które mogły posiadać informacje na temat podejrzanego. Dzięki doskonałemu poznaniu terenu i skutecznej pracy operacyjnej, udało im się szybko ustalić tożsamość sprawcy. W minioną sobotę, mężczyzna został zatrzymany na terenie dzielnicy Oliwa. Po aresztowaniu trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie zostały mu postawione oficjalne zarzuty wprowadzenia do obiegu fałszywych środków płatniczych. Prokurator zadecydował również o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Mężczyźnie za swój czyn grozi surowa kara, zgodnie z przepisami prawa, za wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy może mu zostać wymierzona kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.