W Biurze Rzeczy Znalezionych w Gdańsku czeka na właściciela zagubiona duża ilość gotówki

Przed tygodniem, dokładnie w piątek, na terenie Gdańska natrafiono na zgubioną dużą ilość pieniędzy. Aktualnie te środki finansowe są przechowywane i oczekują na swojego prawowitego właściciela w gdańskim miejscu o nazwie Biuro Rzeczy Znalezionych.

Zaginione fundusze zostały odnalezione w poprzedni piątek (16 lutego) na alei Grunwaldzkiej. Dobroduszny znalazca przekazał te wartościowe środki do Biura Rzeczy Znalezionych, które znajduje się przy ulicy Wyspiańskiego pod numerem 9a. Tam właśnie zguba ta oczekuje na swojego właściciela.

Z referatu prasowego Urzędu Miasta Gdańska, Paulina Chełmińska apeluje: „Osoba, która zgubiła te pieniądze, proszona jest o bezpośredni kontakt z pracownikiem Biura Rzeczy Znalezionych. Możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem 798 122 027”.

Niemniej jednak urzędnicy nie przekażą zgubionej sumy pierwszej napotkanej osobie. W celu odebrania zguby w Biurze Rzeczy Znalezionych, osoba musi pokazać dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający własność lub opisać szczegółowe cechy charakterystyczne zagubionej rzeczy, w tym przypadku ilość i rodzaj waluty. Powinna również podać przybliżone miejsce i datę zgubienia.

Według przepisów, jeśli rzecz znaleziona nie zostanie odebrana przez właściciela w ciągu dwóch lat od dnia jej znalezienia, przechodzi ona na własność osoby, która ją odnalazła. Jeżeli natomiast znalazca nie odbierze rzeczy w wyznaczonym terminie, prawo do niej przypada powiatowi. Po zidentyfikowaniu właściciela i przekazaniu mu zguby, znalazcy przysługuje 10% wartości znaleźnego.